شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

درختچه دوتزیا اِسکابرا

کد: d1727

دوتزیا اِسکابرا (FUZZY DEUTZIA)بومی شرق آسیا (چین، ژاپن و کره) است که در استرالیا نیز به صورت اهلی شده درآمده است.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک هایی با زهکش مناسب
 نواحی خنک و مرطوب
مرطوب
متوسط

 خصوصیات گیاهشناسی درختچه دوتزیا اِسکابرا:
درختچه دوتزیا اِسکابرا درختچه ای گلدار از خانواده ی گل ادریسی است. این گیاه بومی شرق آسیا (چین، ژاپن و کره) است که در استرالیا نیز به صورت اهلی شده درآمده است.
دوتزیا اسکابرا درختچه ای است خزاندار که تا حدود سه متر ارتفاع می تواند رشد کند.
گل های درختچه دوتزیا اِسکابرا به رنگ سفید، پُرپَر و آویزان است. زمان گلدهی این گیاهان از اوایل تا اواخر بهار می باشد. این گل ها هرمافرودیت (دارای اندام های نر و ماده در یک گل) می باشند. گل ها روی شاخه های سال قبل تولید می شوند و انجام هرس مناسب می تواند میزان گلدهی درختچه دوتزیا اِسکابرا را برای سال بعد افزایش دهد.

شرایط محیط رشد درختچه دوتزیا اِسکابرا:
دوتزیا اِسکابرا، بهترین رشد را در نواحی خنک و مرطوب دارد. اما در مناطق گرم نیز متحمل بوده و قادر به رشد است. ولی برای نواحی بسیار گرم و حاره ای مناسب نیست.
این گیاه به خاکی با زهکش مناسب نیاز دارد. این خاک ها باید مدت ها پیش از کاشت درختچه دوتزیا اِسکابرا، با مواد آلی تقویت شده باشد. همچنین مالچ پاشی با کمپوست کاملاً پوسیده یا کود حیوانی نیز می تواند مفید باشد.
از نظر نیاز آبی به آبیاری منظم و عمیق نیاز دارد.
به منظور هرس مناسب درختچه دوتزیا اِسکابرا باید بلافاصله پس از پایان دوره گلدهی، سرشاخه های گل داده را حذف نمود. علاوه بر آن، برخی شاخه های قدیمی را نیز از سطح زمین قطع می کنند تا فضا برای شاخه های جدید و قوی تر فراهم گردد.
این گیاه طالب مکان های آفتابی تا نیمه سایه است ولی بهترین گلدهی را در مکان هایی با آفتاب کامل خواهد داشت.
این گیاه در برابر سرما مقاوم است و تا دمای -15 درجه را تحمل می کند.

تکثیر درختچه دوتزیا اِسکابرا:
یکی از روش های ازدیاد درختچه دوتزیا اِسکابرا ، کشت بذرهای آنها در ماه فوریه در گل خانه می باشد. پس از کشت باید روی بذور را با یک لایه نازک از خاک نرم پوشاند. جوانه زنی این بذرها معمولاً خوب است و در دمای 18 درجه سانتیگراد پس از یک تا سه ماه جوانه خواهند زد. زمانی که نشاها به رشد مناسب خود رسیدند، آنها را برای زمستان سال اول به گلدان های مخصوص در گلخانه منتقل کرده و پس از رفع خطر سرما در اواخر بهار یا اوایل تابستان به محل اصلی یا فضای سبز منتقل می کنند.
یکی دیگر از روش های تکثیر دوتزیا اسکابرا استفاده از قلمه های چوب نیمه رسیده است. این قلمه ها به طول 10 تا 12 سانتیمتر در طی ماه های جون تا جولای در گلخانه برای ریشه دار شدن کشت می شوند. بیشترین درصد قلمه های ریشه دار شده از این قلمه ها است.
علاوه بر قلمه های چوب نیمه رسیده، می توان از قلمه های چوب رسیده به طول 20 تا 25 سانتیمتر به همراه پاشنه یا چوب سال قبل نیز استفاده کرد.

خواندن 905 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 23 تیر 1398 ساعت 14:34

دسته بندی کامل درختان و درختچه ها

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@