شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

درختچه گل صد تومانی طلایی

کد: d1717

درختچه گل صد تومانی طلایی بومی کوههای قفقاز در آذربایجان،گرجستان و داغستان و در دامنه های صخره ای رشد می کنند

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
لوم شنی اصلاح شده با کمپوست برگ و تکه های پوست درخت
 15 درجه سانتیگراد
کمی مرطوب
زیاد

دانستنی های علمی درباره درختچه گل صد تومانی طلایی (GOLDEN PEONY):
* درختچه گل صد تومانی-ملوکوزویتچی (GOLDEN PEONY) گونه ای گیاهی چند ساله از جنس Paeonia در خانواده Paeoniaceae میباشد که این خانواده تنها یک سرده به نام گل صدتومانی دارد. این نوع گل بیشتر در آسیا، جنوب اروپا و شمال غرب آمریکا یافت می‎شود. مرزهای بین گونه ها مشخص نیست. بطور تقریبی بین ۲۵ تا ۴۰ گونه دارد. بیشتر درختان آن از نوع چند ساله هستند و بین ۵۰ سانتیمتر تا یک و نیم متر ارتفاع دارند. اما ارتفاع برخی از انواع ممکن است تا ۱٫۵ تا ۳ متر نیز برسد. اغلب گل های گل صد تومانی طلایی معطر و بزرگ است و زمان گل دهی گل صد تومانی طلایی در اواخر بهار و اوایل تابستان است.
* این گونه بومی کوههای قفقاز در آذربایجان ، گرجستان و داغستان و در دامنه های صخره ای در جنگل راش بلوط و ممرز رشد می کنند.
* این گیاه در سال 1897 توسط گیاه شناس لهستانی Ludwik Mlokosiewicz کشف شد و پس از آنها آن توسط الکساندر Lomakin نامگذاری شد. گاهی اوقات این گیاه با نام مستعار "مولی جادوگر" Molly the Witch شناخته می شود
* این گونه 23 تا 27 اینچ (60-70 سانتیمتر) بلند میشود و دارای برگ های سبز مایل به زرد با لوب است. گل های آن در بهار به رنگ زرد لیمویی به قطر پنج اینچ (10 تا 12 سانتی متر) می باشد و رشته های پرچم زرد متمایل به سبز است.
* نور مورد نیاز گل صد تومانی طلایی سایه روشن است و تنها حدود 2 یا 3 ساعت بهره گیری از نور مستقیم خورشید حدود ظهر در روز و بقیه ساعات نور فیلتر شده کفایت میکند، هر چند که احتمالا گل بهتر با نور آفتاب مستقیم وجود دارد.
* خاک لوم شنی اصلاح شده با کمپوست برگ و تکه های پوست درختچه گل صد تومانی طلایی با رطوبت مناسب و زهکشی خوب به خصوص در فصل زمستان برای آن مناسب است.
* به طور معمول افزايش گل صد تومانی علفی با روش تقسيم نيساگ (ساقه زيرزميني) صورت می گيرد که تعداد گياهان حاصله از اين روش اندک می باشد. يکی ديگر از راه هاي افزايش گل صد تومانی علفی افزايش با بذر می باشد. که به دليل وجود خفتگی ور لپه با مشکل رو به رو بوده و 3 تا 7 سال طول می کشد تا دانهال های حاصله به گل بروند که نشانگر دوره نونهالی طولانی و نامطلوب اين گل می باشد. بنابراين، استفاده از فنون کشت بافت می تواند تاثير زيادی در افزايش اين گياه مهم و ايجاد گياهان عاری از ويروس داشته باشد.

خواندن 1074 دفعه آخرین ویرایش در جمعه, 21 تیر 1398 ساعت 20:30

دسته بندی کامل درختان و درختچه ها

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@