شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentFonticons has a deprecated constructor in /home/sibeas/public_html/plugins/content/fonticons/fonticons.php on line 16

درختچه بورونیا

کد: d1507

درختچه بورونیا(Boronia)دارای بوی بسیار معطر هستند که در صنعت عطر سازی از ان ها استفاده می شود

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
  شنی ، خشتی تا اسیدی و مرطوب و به خوبی زهکشی شده
28 درجه سانتیگراد
مرطوب
 زیاد

 دانستنی های علمی درباره درختچه بورونیا(BORONIA):
* درختچه بورونیا گیاهی درختچه ای از جنس Boronia در خانواده روتاسه (مرکبات) است که خاستگاه اصلی آن‌ها استرالیای غربی میباشد
* این درختچه کوچک همیشه سبز که به ندرت بیش از 3 فوت (1 متر) ارتفاع و 1 تا 2 متر پهنا دارد، دارای برگ های کوچک که هم معطر و کوچک جامی شکل هستند.
* گل های بورونیا در حدود 80 تا 100 میلی متر قطر دارند و معمولاً خارج از گلبرگ به رنگ شکلات قهوه ای تیره هستند در حالی که داخل به رنگ زرد روشن میباشند. بورونیا در مناطق گرمسیر به طور گسترده کشت میشود و واقعا مناسب برای آب و هوای گرمسیری و زیر گرمسیری است
* گیاه بورونیا به مکان آفتابی و خاک شنی، خشتی تا اسیدی نیاز دارد و حداقل دمای قابل تحمل آن ۱۰-۷ درجه سانتی‌گراد می‌باشد.
* این گیاهان معطر هستند که در صنعت عطر سازی از ان ها استفاده می شود. بورونیا قابل کاشت آسان در فضای آپارتمان است
* مستعد ابتلا به قارچ Phytophthora است، اما این را می توان با تمرین بهداشت باغ برای جلوگیری از گسترش قارچ از طریق خاک آلوده، به خوبی کنترل کرد.
* بهترین فصل برای کاشت گیاه بورونیا اواخر فصل بهار یا اوایل تابستان بوده و مناسبترین روش، کاشت از طریق بذر است. برای کاشت باید گلدانی در اندازه متوسط انتخاب و از خاک غنی از ماسه، سنگریزه و بارورکنندههای آلی پر شود. بذرها باید در عمق ۲۰ سانتیمتری خاک قرار گرفته و در دو هفته اول کاشت بطور مرتب و هر دو روز یکبار آبیاری شوند. خاکهای آهکی با pH بالا به رشد گیاه آسیب رسانده و باعث ریزش برگها و تأخیر در گلدهی می‌شود.
* مکانهای آفتابی یا نیمه سایه برای رشد گیاه بورونیا مناسب است. شش ماه اول کاشت بهتر است گلدانها در معرض نورمستقیم خورشید قرار بگیرند. آبیاری گیاه باید بطور منظم و حداقل دوبار در هفته انجام شود. خاک گلدان باید قبل از آبیاری مجدد مرطوب و از آبیاری در ساعات گرم تابستان خودداری شود. بهترین زمان اوایل صبح یا قبل از غروب آفتاب است.
* میزان pH خاک برای پرورش گیاه بورونیا بهتر است بین 4.7 تا 6.2 باشد. تکثیر این گیاه از طریق تقسیم و قلمه زدن در فصل تابستان امکانپذیر است.

خواندن 785 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 09 مرداد 1398 ساعت 12:54

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@