شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

ده گیاه مناسب جهت بهبود کیفیت هوای خانه

آیا شما تجربه خفگی همراه با آلرژی، سرگیجه یا سردرد غالبه در محوطه خانه خود را دارید؟ اگر جواب مثبت است،شما ممکن است از سندروم ساختمان بیمار رنج می برید به طوری که در موارد بدتر می تواند به سرطان منجر گردد. دلیل این می تواند ناشی از مواد شیمیایی سمی مضر باشد که در خانه های ما بواسطه اشیاء مورد استفاده عمومی منتشر می گردنند. برای مثال، قالی ها و تخته های خرده چوب فرمالدئید را منتشر می کنند در حالی که رنگ ها، عطرها، اسپری های مو، تازه کننده های هوا و ماده جلا دهنده حلا ل ها و مواد شیمیایی مضر را منتشر می کنند. قارچ ها و گرد و غبار نیز آلاینده های بیولوژیکی را تشکیل می دهند. مونوکسیدکربن و دی اکسید نیتروژن به یک اندازه مضر می باشند. شما می توانید از تمامی این موارد در زندگی روزمره دوری کنید بنابراین بهترین کاری که می توانید انجام دهید اینکه اثرات آن را به حداقل کاهش دهید.
برخی گیاهان وجود دارند که می تواند به آسانی در محیط داخل خانه رشد کرده و بعنوان تصفیه کنند هوا عمل نموده و این مواد سمی مضر را جذب نمایند. در اینجا یک فهرست ارائه می گردد که می توانند مفید باشند.

1. آلوئه ورا - از لحاظ بیولوژیکی همچنین صبرزرد نامیده می شود، این گیاه پتانسیل برای تصفیه بنزن و فرمالدئید برخودار می باشد بعلاوه برای درمان بریدگی و سوختگی مورد استفاده قرار می گیرد . یک دسته متنوع وجود دارد که به آسانی به صورت محلی بعلاوه در محل فروش گل و گیاه در دسترس می باشد. این گیاه به سادگی رشد می کند و به مراقبت زیادی نیاز ندارد، تنها به مقدار مناسبی نور خورشید نیاز می باشد.
2. درخت کائوچو - از لحاظ بیولوژیکی هویا برازیلینسیس نامیده می شود، درخت کائوچو دی اکسید کربن و مونو اکسید کربن برای تمیز کردن هوا در داخل خانه شما جذب می کند. این همچنین ذرات گردو غبار را جذب می کند که به کاهش گردو غبار در اطراف کمک می کند که می تواند آغاز یک حمله آسم باشد.
3. کاکتوس -که از لحاظ علمی کاکتاس نامیده می شود، یک گیاه خاردار که اشعه ها را بواسطه جذب کاهش می دهد. نه فقط این، این باعث آزاد سازی دی اکسید کربن می گردد که در شب ساطع گردیده است بنابراین باعث تولید اکسیژن تازه و القای یک خواب راحت می گردد.
4. مارچوبه - از لحاظ بیولوژیکی مارچوبه آفیسینالیس نامیده می شود، بوی خوش این گیاه به کشتن شدن باکتری ها و ویروس ها در هوا کمک می کند بنابراین هوا را تصفیه نموده و یک تنفس سالم را ارائه می نماید.
5. تارتن گیاه - همچنین بعنوان کلروفیتن شناخته شده است، این بعنوان یک فیلتر بزرگ هوا جذب کننده فرمالدئید ، مونو اکسیدکربن و استابرن عمل می کند. این همچنین باعث تجزیه بنزن سمی بعلاوه نیکوتین می گردد که در تنباکو شایع می باشد. حتی در نور اندک خورشید تارتن گیاه می تواند عمل فتوسنتز را انجام داده و اکسیژن تازه تولید کند.
6. سوسن صلح- سوسن صلح یا اسپاتی فیلوم می تواند برای کیفیت هوای خانه شما، با کاهش انتشارات و سموم تا حدود دو سوم شگفتی خلق کند. این رطوبت و هاگ از طریق بزگ ها جذب می کند به طوری که توسط ریشه ها تجزیه نموده و بعنوان غذا مورد استفاده قرار می دهد. در صورتی که در حمام نگه داری شود، این به جذب کپک کمک می کند و پرده و کاشی ها را از وجود آنان پاک می کند. در اتاق، این همچنین می تواند باعث جذب بخارات مضر ساطع شده توسط الکل و استون گردد.
7. سن سویریا- پی آمد بکارگیری آن در محیط خانه کاملا در جهت مخالف با نام آن می باشد. در حقیقت، این به از بین بردن دی اکسید نیتروژن و دی اکسید کربن از محیط اطراف ما با انتشار اکسیژن در شب کمک می کند. تنها به مقدار اندکی نور خورشید و آب نیاز دارد.
8. نخل بامبو - این گیاه مقداری رطوبت برای اتاق های خشک مهیا می کند. بعلاوه، از خاصیت جذب فرمالدئید ، بنزن، زیلین ، مونواکسید کربن برخودار می باشد. این را می توان در محیط داخل در یک مکان سایه دار قرار داد.
9. گل مروارید گربر- ژربرا جامزونی به طور موثری مونواکسید کربن و بنزن را جذب می کند و ساطع کننده اکسیژن در شب می باشد بنابراین برای اتاق خواب ایده ال می باشد. همچنین گل های آن به زیبایی اتاق اضافه می گردد.
10. دراسناوارنک- دراسنا درمنسیس یک گیاه خانگی عالی می باشد که باعث از بین رفتن انتشار مواد مضر مانند فرمالدئید ، تری کلرواتیلن ، حلال ها و بنزن در دمای اتاق می گردد. این گیاه به نور زیادی نیاز ندارد.     

خواندن 783 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 09 مرداد 1398 ساعت 13:35

دسته بندی کامل مقالات

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@